YEREL
Giriş Tarihi : 13-09-2022 13:52

Halkın Valisi ‘’Turan Ergün Farkı’’

Daha önceden bir çok ilçe de kaymakamlık görevini başarı ile üstlenen Vali Turan Ergün Uşak’taki Valilik görevinde ilk günden itibaren alanlarda oldu.

Halkın Valisi ‘’Turan Ergün Farkı’’

Halkın Valisi ‘’Turan Ergün Farkı’’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’nın imzasını taşıyan kararname ile Uşak İlimize atanan Dr. Turan Ergün Mayıs ayı içersin de görevine başladı. Uşak Valisi Turan Ergün geldiği ilk gün yapılan törenle karşılandı. Yapılan törenin ardından basın açıklaması yapan Vali Ergün makamında oturan Vali değil Halkın içinde olan Vali olacağını belirtmişti.

 

Basın açıklamasında Uşak Valisi Ergün aynen şu ifadeleri kullanmıştı;"Baştan birçok kişiden şimdiden özür diliyorum. Çünkü beni çoğu zaman burada bulamayacaksınız. Alanda olacağız. Makamda oturan değil, alanda gezen olacağız. Bu toplum için bedel ödemiş olan şehit yakınlarımızı ve gazilerimizi asla yalnız bırakmayacağız. Benim öncelikli alanlarımdan birisi bu olacak her zaman. Toplumumuzdaki yaşlılar, engelliler, çocuklar ve yetimlerin üzerinden hiçbir zaman devletimizin şefkatli elini eksik etmeyeceğiz. Makamlar ve mevkiler gelip geçicidir’’

 Daha sonra ayağının tozu ile ilk gün Uşak’ı tanımak için İsmetpaşa Caddesinden başlayan ziyaretlerinde vatandaşlarla iç içe olacağının sinyalini vermişti.

 Uşak Valisi Dr. Turan Ergün sıcak kanlılığı, mütevaziliği ve güler yüzlülüğü ile tanınır oldu. Uşak  Valimizin Valilik yaptığı ilk il oldu. Daha önceden bir çok ilçelerde kaymakamlık görevini başarı ile üstlenen Vali Turan Ergün Uşak’taki Valilik görevinde ilk günden itibaren alanlarda oldu.

 Uşaklılarla çabuk kaynaşan Vali Turan Ergün Vatandaşlarımızla her gittiği yerde sohbet edip onları dinliyor. Onların sorunlarını dinleyip, gerekli makamlarla iletişim geçip talimatlar verdiği biliniyor.

 Uşak Gazeteciler Derneği olarak hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuştuk. Orada Uşak İline dair bizden bilgiler edindi. Biz yerel gazeteciler olarak her birimizle özel ilgilenip samimi sohbet etmişti. Ziyaret sırasında Uşaklı vatandaşlarımızın isteklerini iletmiştim. Tek tek not alan Vali Turan Ergün bahsi geçen konularla ilgileneceğini söylemişti.

 İlimizde ki neredeyse bütün etkinliklere katılım sağlayan Vali Ergün ayrıca Uşak’ta meydana gelen büyük yangınlarda bile, yangın bölgelerine gelip orada bizzat kendi söndürme çalışmalarını gözlemleyip orada çalışmaları krizi bizzat kendisi yönetmiştir.

 Aslında  Vali akla gelindiğinde  ve gördüklerinde çekingenlik ve gerginlik oluşur insanlarda. Vali bir şehrin komutanı kabul edildiği için elbet. Fakat Uşak Valisi Dr. Turan Ergün bu durum çok farklı oldu Uşaklılar için. İnsanlar onu görünce selamlaşmak, tokalaşmak ve sohbet etmek istiyor. Vali ile sohbet eden halk bundan çok memnun olduklarını dile getiriyorlar. Vali Ergün ile sohbet ederken vatandaşların yüzündeki gülümsemeler herşeyi ifade ediyor aslında.

 Uşak Valisi Dr. Turan Ergün sık sık esnaf ziyaretlerinde bulunuyor. Bu Uşaklı esnaflarının memnuniyeti ile karşılık buluyor.

Kısacası Uşak Valisi Turan Ergün halkın Valisi olmuş olup böyle özlenen duyguları Uşaklılara yaşattıyor. Halkın içinde alanlar da olduğu için bu tarz görüntülere ihtiyacımız her zaman var. Vatandaşlarımızı dinleyen, dertleri dertlenen, onların iyi ve kötü gününde yanında olan, onlarla sohbet ederken yüzlerini güldüren sayın Uşak Valimize Uşaklılar adına teşekkür ederim.

Uşak Haber Saati;  Halil Çavuşoğlu

 

AdminAdmin