SİYASET
Giriş Tarihi : 11-09-2023 20:41

İYİ PARTİ Belediye Başkanı Mehmet Çakın'ı İstifaya Davet Etti!

Uzun süredir faaliyette olmayan Uşak'ta bulunan Kayaağıl Termal Tesisleri hakkında bugün İYİ Parti Uşak İl teşkilatı basın açıklaması yaptı

İYİ PARTİ Belediye Başkanı Mehmet Çakın'ı İstifaya Davet Etti!

Uzun süredir faaliyette olmayan Uşak'ta bulunan Kayaağıl Termal Tesisleri hakkında bugün İYİ Parti Uşak İl teşkilatı basın açıklaması yaptı. Kayaağıl Termal Tesisleri önünde toplanan İYİ Parti teşkilatı Uşak Belediyesine ne zaman açılacağını sordu. Basın açıklamasını İYİ Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Murat Taşkın ve İYİ Parti Uşak İl Başkanı Ayşegül Obalı yaptı. Basın açıklamasına çok sayılı partili katıldı.

 

 İYİ  Parti’nin gerçekleştirdiği basın açıklamasında Merkez İlçe Başkanı Murat Taşkın; 2013 yılında Uşak halkının hizmetine  açılan Kayaağıl Termal Tesislerinin şu an atıl durumda olduğunu ve geleceğinin belirsiz olduğunu belirtti. Kayaağıl Termal Tesislerinin 4 yıldır kapalı olduğu için Uşak Halkının hamama gitmek için başka il ve ilçelere gitmek zorunda kaldığının altını çizen başkan Taşkın; "Bu tesis açık olsaydı, Uşak halkı buradan gereğince faydalanır ve Uşak'a katkı sağlardı. Ayrıca tesisin sularının değişik üniversitelerde test edildiğinde 39 farklı hastalığa iyi geldiği bilinmektedir." İfadelerini kullandı.

İYİ Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Murat Taşkın, Kayaağıl Termal Tesislerinin sadece termal havuzlarında arıza olduğu gerekçesiyle 4 yıl boyunca kapatıldığını ve bu süreçte pandemi dahil olmak üzere herhangi bir işlem görmediğini ifade etti. Başkan Taşkın  tesisin yapımında kullanılan malzemenin hatalı olduğunu iddia etti. Başkan Taşkın bu sebeple tekrar içleri kırılan havuzların maliyetinin arttığı belirtti. Toplamda yaklaşık 60 milyon TL zararın olduğunu dile getiren Taşkın, Belediye Başkanı Çakın'a tesisin açılma tarihini sordu.

 İYİ Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Murat Taşkın’ın açıklamalarından sonra  İYİ Parti Uşak İl Başkanı Ayşegül Obalı yapmış olduğu açıklamasında Kayaağıl Termal Tesislerinin 4 yıldır kapalı olmasının eğer beceriksizlik söz konusu ise, ki buna inandıklarını belirtti, belediye başkanının koltuğunu işgal etmemesi gerektiğini söyledi.

Başkan Obalı açıklamasının sonunda Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ı istifaya davet etti.  Başkan Obalı; İYİ Parti olarak yerel seçimlere liyakat sahibi bir kadro ile ilerliyoruz. Uşak halkının karşısına tamamen yetenekli bir ekip ile çıkacağız. Uşak'ı yönetmeye talibiz." dedi.

AdminAdmin