EĞİTİM
Giriş Tarihi : 11-09-2023 21:13

İYİ Parti Uşak'tan Eğitim Politikalarına Tepki!

İYİ Parti tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak basın açıklamasında bulundu.

İYİ Parti Uşak'tan Eğitim Politikalarına Tepki!

İYİ Parti tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak basın açıklamasında bulundu. İYİ Parti Uşak Teşkilatı da Milli Eğitim Müdürlüğü önünde 2023-2024 eğitim öğretim yılı ile alakalı açıklamalarda bulundu.

 

Basın açıklaması Uşak Millî Eğitim Müdürlüğü önünde Andımız okunması ile başladı. Andımızın okunmasının ardından İYİ Parti Uşak İl Başkanı Ayşegül Obalı basın açıklamasını okudu.

Gerçekleşen basın açıklamasında eğitim konusunun en önemli sorunların başında geldiği belirtilerek, toplumsal değerlerin özümsenmesiyle ilgili hassasiyetlerin eğitimde de terk edilmek üzere olunduğunun altı çizildi.

“Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması öncelikli talebimizdir”

İYİ Parti Uşak İl Başkanı Ayşegül Obalı; “Yeni kuşakların, Anayasamızda da öngörülen; milli ve manevi değerlerinin yanı sıra Atatürkçü, laik, çağdaş ve bilimin ışığında yetiştirilmesi amaç ve hedefinden hızla uzaklaşmak ta olduğumuzun, evrensel kriterlerden öte, bir garip ideolojik hedefler doğrultusunda şekillendirmek istendiğinin de farkındayız. Vakıflar, cemaat, dernek grup ve benzeri din eğitimi veya değerler eğitimi adına MEB müfredatı dışında birtakım faaliyetlerde bulunmak, ülkemizdeki eğitim ve öğretim sürecini olumsuz etkiliyor. Şunu özellikle belirtmek isteriz ki; çağdaş ve modern eğitim ile birlikte, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması her zaman olduğu gibi öncelikli talebimizdir.

“Eğitim sistemi seçmen yetiştirme üzerine kuruludur”

Bugün de içinde bulunduğumuz eğitim sistemi, ne yazık ki, birey yetiştirme değil, seçmen yetiştirme üzerine kuruludur. Çocuklarımızın, “Ne mutlu Türküm diyene” diye haykırmasından rahatsızlık duranların gerçek niyetinin, kimliksiz bir zihniyete sahip kula kulluk eden bağımlı bireyler yetiştirmek olduğu net biçimde anlaşılmıştır. Türk eğitim sisteminde Atatürk ilke ve devrimleri esas olmalı, milli ve manevi hassasiyetler korunup kollanmalı, laik ve bilimsel eğitim ilkelerine uyumlu politikalar üretilmelidir” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerin beslenme sorunlarına da değinen Başkan Ayşegül Obalı ücretsiz yemek sözünün yerine getirilmesini istedi. Öğretmenlerin açlık sınırında çalıştırılmalarının önüne geçilip ebeveynlerin üzerindeki maddi manevi yüklere son verilmesi gerektiğinden bahsetti.

AdminAdmin