SPOR
Giriş Tarihi : 18-11-2022 22:47

İzmir Bal-Göç Derneği Uşak Şubesi Naim Süleymanoğlu’nu Ölüm Yıldönümünde Andı ve Vatandaşlara Lokma İkramında Bulundu!

İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (İzmir Bal-Göç) Uşak Şubesi Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Milli Kahramanımız Naim Süleymanoğlu’nun vefatının 5. Yıl dönümünde kendisini andı.

İzmir Bal-Göç Derneği Uşak Şubesi Naim Süleymanoğlu’nu Ölüm Yıldönümünde Andı ve Vatandaşlara Lokma İkramında Bulundu!

İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (İzmir Bal-Göç) Uşak Şubesi Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Milli Kahramanımız Naim Süleymanoğlu’nun vefatının 5. Yıl dönümünde kendisini anmak, hatırlamak ve şükran duygularımızı belirtmek için bugün Atapark’ta anma etkinlikleri gerçekleştirdi. Naim Süleymanoğlu'nu ölüm yıl dönümünde Atapark’ta toplanan İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (İzmir Bal-Göç) Uşak Şubesi yönetici ve üyeleri “Cep Herkülü”nü andılar ve vatandaşlara lokma ikramı yapıldı.

Uşak’ta yaşayan Balkan göçmenleri bir araya gelerek derneklerini kısa zaman içerisinde kurmuştu. İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (İzmir Bal-Göç) Uşak Şubesi çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bugünde Atapark’ta Dünyaca ünlü Milli Hatercilerimizden Naim Sülaymanoğlu’nu anmak için bir araya geldiler ve vatandaşlara lokma ikramında bulundular.

Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Uşak Şubesi Kurucu Başkanı Gülay Danacı yapılan etkinlikte ile ilgili Uşak Haber Saati internet haber sitesine bilgiler verdi. Başkan Gülay Danacı şunları söyledi; ‘’Naim Süleymanoğlu halterin değil, spor tarihinin en büyük isimlerindendi. Sadece bir sporcu değil Bulgaristan Türkleri'nin bayraktarıydı.

Dünya spor tarihinde kırılması imkansız halter rekorlarıyla birçok başarıya imza atan efsane sporcu Naim Süleymanoğlu, 18 Kasım 2017 günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Kendisini rahmetle minnetle anıyoruz" ifadelerine yer verilerek Süleymanoğlu'nun Bulgaristan Ahatlı'da dünyaya geldiği ve 46 defa rekor kırdığı vurgulandı.

Naim Süleymanoğlu'nu ölüm yıl dönümünde rahmetle anıyoruz ve bugün İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (İzmir Bal-Göç) Uşak Şubesi olarak dünyaca ünlü Milli Haltercimiz Naim Süleymanoğlu’nu anmak için yaptığımız etkinliğe katılan ve destekleyen herkese teşekkür ederim’’

Dernek olarak bir çok etkinlikler düzenleyeceklerinin altını çizen Başkan Gülay Danacı Balkanlar’dan ana vatana göç eden tüm yurttaşları dernek çatısında buluşmaya davet etti.

 

Kariyerinde üst üste 3 olimpiyat şampiyonluğu bulunan “Cep Herkülü” lakaplı Naim Süleymanoğlu, yedişer kez dünya ve Avrupa şampiyonluğu elde etti. Ayrıca 46 dünya rekoruna imza atan efsane halterci, 18 Kasım 2017’de, karaciğer yetmezliği nedeniyle 50 yaşında hayatını kaybetti.

AdminAdmin