SAĞLIK
Giriş Tarihi : 15-01-2023 19:15

Kelle Paça Çorbasının Mucizevi Faydalarını Uşak’ta ki Ehline Sorduk!

Kasaplık Mesleğinin tecrübeli ismi Efe Kasabın sahibi Osman Efe püf noktalarını anlattı: Kelle paça çorbasının faydaları saymakla bitmiyor!

Kelle Paça Çorbasının Mucizevi Faydalarını Uşak’ta ki Ehline Sorduk!

Türk mutfağının en çok sevilen çorbalarından biri kuşkusuz Kelle Paçadır. Özellikle soğuk algınlığının ilacı olarak biliniyor. Uzmanı kelle paça çorbasının malzemelerini ve püf noktasını anlattı.

 1941 Yılından bu yana dededen toruna 3 kuşak kasaplık esnaflığı ile bilinen ve Uşaklıların güvenerek alışveriş yaptığı Efe Kasabın bugün sizler için misafiri olduk. Özellikle soğuk kış günlerinde yoğun şekilde tüketilen kelle paça çorbasının hastalıklara karşı kalkan görevi gördüğü ifade ediliyor. Bizde Efe Kasabı Osman Efe’nin  hijyenik olarak, yılların tecrübesi ile hazırladığı kelle paça çorbasının püf noktalarını öğrendik. Kasap Osman Efe’nin hijyenik olarak hazırladığı, hazır pişirilmiş kelle paça çorbasının faydaları saymakla bitmiyor.

  Türk mutfağının vazgeçilmez çorbalarından Kelle Paçanın püf noktalarını Uşak ilinde yılların tecrübeli ve deneyimli kasaplık yapan, Efe Kasabın sahibi Osman Efe ile yaptığımız özel röportajımızı izlemenizi tavsiye ederiz.

Yıllardır  İslice Mahallesi Adaş Sokak. No 7b, adresinde Uşaklılara kasaplık hizmeti veren Efe Kasabında ayrıca el yapımı, hijyenik şekilde hazırlanan, yine Türk mutfağının vazgeçilmez çorbalarından olan İşkembe çorbası mevcut.

AdminAdmin