EKONOMİ
Giriş Tarihi : 28-02-2023 09:50   Güncelleme : 28-02-2023 10:02

Kuru Temizlemenin Püf Noktalarını Uşak’ta ki Ehline Sorduk!

Kuru Temizlemenin Püf Noktaları!

Kuru Temizlemenin Püf Noktalarını Uşak’ta ki Ehline Sorduk!

 Yıllardır iş insanlarının, gelinlerin, damatların, Uşaklı vatandaşların giyimleri için faaliyet gösteren, kuru temizleme esnafı kadın girişimcilerimizden olan Cennet Akgün’den, 12 yıllık tecrübesi ile kuru temizlemenin püf noktalarını Uşak Haber Saati olarak öğrendik.

 Kuru Temizleme ile Yıkama Yapılan Ürünler Arasındaki Fark Nedir ? sorusunun cevabını aramak için Uşak ilinin sevilen ve güvenilir esnaflarından olan Cennet Akgün’ü işyerinde ziyaret ettik.

  İslice Mahallesi Annaç sokak no:30-A‘da Uşaklılara hizmet veren  Uşak DRY Clean Kuru Temizleme firması sahibi Cennet Akgün’den kuru temizlemenin önemini ve püf noktalarını sizin için öğrendik.

KIYAFET ÖMRÜNÜ UZATMAK!

 Uşak Haber Saati’ne bilgiler veren Kuru Temizleme esnafı Cennet Akgün ‘’ Tekstil ürünlerinizin kullanım ömrünü uzatmak sadece Kuru temizleme ile mümkündür’’ dedi. Röportajımızda Kuru Temizlemeci Cennet Akgün yılların tecrübesi ile verdiği bilgilerinde şu ifadeleri kullandı; ‘’ Evde kullanılan toz deterjanlar sıvı deterjanlar çoğu zaman lekelerini çıkarmamakla beraber kullanım ömrünü azaltır. Kuru temizleme işlemlerinde ise profesyonel ilaçlarla en hassas şekilde temizlenirken aynı zamanda hijyen oranını da oldukça arttırır.

ÇAMAŞIRHANE İLE KURU TEMİZLEME AYNI DEĞİL

Yüksek derecelerde evde yıkanılan ürünlerinizi hijyenik hale getirdiğinizi düşünürken elbiselerinizin çekmesine ve yıpranmasına sebep olursunuz. Her yüksek derecede yıkanan ürünler temizlenmiş sayılmaz.

Unutmayalım ki yorganlar, battaniyeler , yastıklar, perdeler evde temizlenmemesi gereken ve makinanıza sığmayacak kadar büyük olduklarından sadece kuru temizleme ortamında onlara uygun sanayi sistemi ile bütünlenmiş makinalarda temizlenmelidir.

Makinanıza ve ürünlerinize zarar vermemek adına kuru temizlemeyi tercih etmelisiniz’’

 Uşak DRY Clean Kuru Temizleme’de Takım Elbise, Gelinlik, Nişanlık, Abiye, Nubuk, Kaz tüyü, Deri, Nevresim, Perde Temizliği ve ütüsü yapılmaktadır.

UŞAK KURU TEMİZLEME İLETİŞİM BİLGİLERİ;

Uşak DRY Clean Kuru Temizleme Adres İslice Mahallesi Annaç Sokak No30’A Uşak Merkez

İletişim numarası; 02762270304

 

 

AdminAdmin