GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-09-2023 21:54

Sel Felaketinde Tek Suçlu Var "YAĞMUR"

Uşak’ta geçtiğimiz hafta yaşanan sel felaketi, Uşak Belediye Meclisi’nde gündeme gelmişti.

Sel Felaketinde Tek Suçlu Var

 

Sel Felaketinde Tek Suçlu Var "YAĞMUR"

  Uşak’ta geçtiğimiz hafta yaşanan sel felaketi, Uşak Belediye Meclisi’nde gündeme gelmişti. İYİ Parti Grup Başkanvekili Yasin Yavuz, Uşak’ta yaşanan sel felaketiyle ilgili Uşak Belediyesi’nin Mağdur olan esnaflara geçmiş olsun dileklerini bulunmadığını ifade edip, Uşak Belediyesinin sel felaketinde ki çalışmaları hakkında sorular sormuştu. Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın konu ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. İYİ Parti Grup Başkanvekili Yasin Yavuz, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın açıklamaları doğrultusunda açıklamalarda bulundu.

  İYİ Parti Grup Başkanvekili Yasin Yavuz, Uşak Belediye Meclisi’nde İYİ Parti grubu olarak Uşak Belediye Başkan Mehmet Çakın’a yöneltilen sel felaketinde  soru önergesine verilen cevabı, “Tek Suçlu Yağmur” şeklinde değerlendirdi.

 İYİ Parti İl Başkanlığının yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

 ‘’TEK SUÇLU VAR "YAĞMUR"

  Söz verdiğimiz gibi esnafımızın sel ve taşkın felaketinden dolayı yaşadığı sıkıntı ve mağduriyeti meclis toplantısında Grup Başkan Vekili Yasin YAVUZ tarafından gündeme getirilip Belediye Başkanı Mehmet ÇAKIN'a sorduk. Esnafımızın mağdur olduğunu, belediye ekiplerinin ve ilgili birimlerin kendilerini ziyaret etmediklerini, herhangi bir hasar tespit çalışmasının yapılmadığını, İsmet paşa caddesinin yeni yapılmasına rağmen neden su altında kaldığını, alt yapının tamamen yetersiz olduğunu ve bunlarla ilgili ne gibi bir çalışma yapılacağını ve esnafımızın mağduriyetinin ne zaman giderilip giderilemeyeceğini sorduk. Aldığımız cevapları özetlersek; Meğer suçlu ne belediye ekipleri nede hesapsızca yapıldığı sanılan alt yapı çalışmalarımızmış. Suçlu çok yağan yağmurmuş. Yani bundan sonra yağmurun az yağmasını istemekten başka şansımız görünmüyor. Çünkü Başkan Çakın tam olarak bunu ifade etti. Alt yapı mevcut hesaplamaların, ölçülerin dışında yapılmamış. Şehrin yağış oranı doğrultusunda teknik hesaplarla yapılmış ve alt yapıda herhangi bir sıkıntı, mazgallarda herhangi bir tıkanıklık yokmuş. İsmet paşa caddesinde mevcut bir taşkın, sel baskını yokmuş. Hakkı yağcı caddesinden gelen sel suları caddeyi etkilemiş. Başkanın da dediği gibi yani TEK SUÇLU "YAĞMUR"

AdminAdmin