GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-03-2023 09:15

Uşak Belediyesi Bünyesinde Faaliyet Gösteren Genç Kuşak Topluluğu Yüzleri Güldürdü!

Gerek depremin yaşandığı illerde gerekse Uşak’ta yaptığı yardım kampanyalarıyla ilk günden beri depremzedelerin yanında olan Uşak Belediyesi, bu kez bünyesinde faaliyet gösteren Genç Kuşak Topluluğu ile çocukların yüzlerini gülümsetti.

Uşak Belediyesi Bünyesinde Faaliyet Gösteren Genç Kuşak Topluluğu Yüzleri Güldürdü!

 Kardeş şehir Adıyaman/Besni’ye giden gönüllü gençler hem emanetlerini çocuklara teslim etti hem de keyifli bir güne imza attı.Besni’de bulunan depremzede çocuklarla buluşan Genç Kuşak Topluluğu, Uşak’ta başlattıkları kampanya kapsamında toplanan çeşitli oyuncakları çocuklara ulaştırdı. Eğlenceli yüz boyama etkinliğiyle buluşan çocuklar, daha sonra çocuklar çeşitli oyunlar oynayıp maskotlarla birlikte eğlenceli danslar etti.

Bunların yanı sıra Genç Kuşak Topluluğu, oluşturulan gıda yardımlarını da Besni’ye gönderdi. Yardım kolileri topluluğun gençleri tarafından çadır kentte bulunan depremzede vatandaşlara ulaştırıldı.


 

BÖLGE İÇİN ÖZEL BİR PROJE HEDEFLENİYOR

Uşak Belediyesi Genç Kuşak Topluluğu, bilgisayarlarla bir merkez oluşturmayı, burada çeşitli imkanları depremzede çocuklara sunmayı hedefliyor.

İçeresinde 300 bine yakın soru ve cevap videosu barındıran, stresle mücadele, planlı çalışma gibi içerikleri de bulunduran pakodemy ile merkezin bir eğitim üssü olması düşünülüyor.

Farklı kaynaklara ulaşma imkanı sunan e-kütüphane ve sosyal aktivite içinse e-spor olanağını da içerisinde bulunduracak proje için uygun koşulların sağlanması halinde çalışmalar hızla başlatılacak.

FENOMEN DE ZİYARETE EŞLİK ETTİ

Öte yandan, depremzede çocuklara moral olması adına Besni’ye ziyarette bulunan Genç Kuşak Topluluğu özel bir ismi de bölgeyle buluşturdu. Asitmen ismiyle tanınan sosyal medya fenomeni Yasin Aydın, Genç Kuşak Topluluğu beraberliğinde Besni’ye gitti. Birçok eğlenceli deney gösterisi yapan fenomen çocuklara unutamayacakları anlar yaşattı.

 

AdminAdmin