GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-03-2023 22:29

Uşak Belediyesi ve Kentteki Atlı Cirit Spor Kulüpleri Ortaklığında Özel Bir Etkinlik Yapıldı!

Uşak’ta misafir edilen depremzedelere moral olması adına Uşak Belediyesi ve kentteki atlı cirit spor kulüpleri ortaklığında özel bir etkinlik yapıldı.

Uşak Belediyesi ve Kentteki Atlı Cirit Spor Kulüpleri Ortaklığında Özel Bir Etkinlik Yapıldı!

Etkinliğe Uşak Vali Vekili Muammer Balcı, Uşak Belediyesi Başkan Yardımcısı Hikmet Kahramani İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, Uşak İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Fahri Semiz, MHP Merkez İlçe Başkanı Ufuk Düzenli ve yöneticileri katıldı. Gösteri maçında yer alan atlı cirit spor kulüpleri de depremzedeler için toplanan gıda yardımlarına katkıda bulundu.

Uşak Belediyesi Kalfa Cirit Sahası’nın ev sahipliği yaptığı etkinlikte ilk olarak Mısır Odunu gösterisi yer aldı. Daha sonra depremde hayatını kaybeden vatandaşlar ve geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren cirit sporcusu Yasin Himmet Yılmaz adına Yasin-i Şerif okutuldu. Depremzedelerin ve Uşaklıların buluştuğu etkinlikte A-B ve C-D takımları olarak 4 takım, 2 gösteri maçı oynadı. Gösteri maçlarında toplamda 33 atlı cirit sporcusu yer aldı.

Çakırlar Spor Kulüp Başkanı Orhan Güçlü, “Böyle güzel bir etkinlikte bulunduğumuz için çok mutluyuz ve belediyemize bize verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederiz. Çok üzücü günler yaşadık, inşallah son olur. Depremde hayatını kaybeden bütün vatandaşlara Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Etkinliğe katılan Uşak Belediyesi Başkan Yardımcısı Hikmet Kahraman, cirit sporunun Uşak’ı temsil ettiğini belirterek “Şehirde 7000’e yakın depremzede misafirimiz var. Biz de Uşak Belediyesi olarak onlara farklı bir etkinlik yapmak, içinde oldukları psikolojik durumdan kurtarmak amacıyla bugün burada toplandık. Etkinliğe katılan il protokol üyelerine, spor kulüplerine ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

AdminAdmin