SİYASET
Giriş Tarihi : 05-04-2023 09:43   Güncelleme : 05-04-2023 09:48

Uşak İYİ Olsun Diye Tolga Pirinçci!

İYİ Parti Uşak Milletvekili Aday Adayı Tolga Pirinçci, 14 Mayıs Genel Seçime sayılı günler kala Projeleri ile dikkat çekiyor.

Uşak İYİ Olsun Diye Tolga Pirinçci!

Uşak İlinin genç İş insanlarından olan ve İYİ Parti Belediye Meclisi üyeliği süresince başarılı çalışmalara imza atan Tolga Pirinçci, yapmış olduğu açıklama ile projelerini açıkladı.

 UŞAK’IN ÇÖZÜLEMEYECEK PROBLEMİ YOK!

 İYİ Parti Uşak Milletvekili Aday Adayı Tolga Pirinçci, Uşak için projelerini açıklarken Uşak’ın çözülemeyecek probleminin olmadığını vurguladı.

 Uşak İlinde doğan ve ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite hayatının Uşak’ta tamamlayan Tolga Pirinçci, 30 yıldan fazla süredir esnaflık yaparak Uşaklılara hizmet veriyor. 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde İYİ Parti Belediye Meclis üyeliğine seçilen Pirinçci, burada yaptığı hizmetlerle adından sık sık söz ettirdi.

İÇME SUYU SIKINTIMIZ KALMAYACAK!

 Tolga Pirinçci milletvekili olduğunda yapacakları projelerin en başında Uşak’ta herkesin malumu su sıkıntısına dair çözüm önerinde bulundu. Pirinçci konu ile ilgili olarak Su, özellikle içme suyu artık hayati öneme sahip bir konu oldu. Son dönemde yaşanan ciddi kuraklıklar içme suyu yatırımlarına daha fazla önem vermemizi gerektirdi. Bildiğimiz gibi AK Parti’nin 21 yıllık iktidarında Küçükler Barajı’nın açılışı yapmak dışında şehrimize kazandırılan bir içme suyu projesi yok. Bir barajın da ortalama hizmet süresini 20 yıl olarak düşünürsek, 2004 yılında açılışı yapılan bu barajın süresi dolmak üzere. Zaten bu barajın da hepsi Uşak’a ait değil, yüzde 50’si tarımsal sulama amaçlı bölge köylerine tahsis edilmiş.

Şehrimizde içme suyu şu an büyük oranda belediyenin kazdığı kuyulardan sağlanıyor ama bu da yakın vadede nüfusu 300 bine ulaşması beklenen bir şehir için sürdürülebilir değil. Bizim acilen şehre yeni içme suyu yatırımları kazandırmamız gerekiyor. Bugünlerde gündemde Gökdere Barajı var, Sorkun Barajı var. Bu iki barajın yapımını hızlandırıp acilen bitirilmesini sağlayacağız. Bunlardan sonra da daha önce gündeme gelen ve iki terfi istasyonu gerektirdiği için rafa kaldırılan Dikendere Barajı için çalışmalara başlayacağız’’ dedi.

UŞAK EKONOMİSİNİN ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE YENİ BİR VİZYONA İHTİYACI VAR!

5 YILDA 5 YILDIZLI 5 TERMAL OTEL!

 İYİ Parti Uşak Milletvekili Aday Adayı Tolga Pirinçci, ekonomi ile ilgili projeleri içinde önemli bilgiler verdi. Pirinçci; ‘’ Uşak ekonomisinin önümüzdeki süreçte yeni bir vizyona ihtiyacı var, artık katma değeri yüksek alanlara yönelmemiz lazım’’ ifadelerini kullandı.

 Pirinçci ekonomi ile ilgili projeleri içinde ‘’Uşaklı üreticiler bugüne kadar nihai üründen ziyade hammadde üretimine yoğunlaştı, katma değeri yüksek ürünlere geçiş yapamadı, bundan dolayı da şehirdeki iş dünyası olarak hem ticari getiri hem de markalaşma noktasında büyük sıkıntılar çekiyoruz. Uşak ekonomisinin önümüzdeki süreçte yeni bir vizyona ihtiyacı var, artık katma değeri yüksek alanlara yönelmemiz lazım.

Ben de NG Grup’un Uşak Bayisiyim. İnşallah Afyonkarahisar’daki NG Termal Otel’in bir benzerini Uşak’a da kazandırmayı hedefliyorum. Bununla da kalmayıp hedef büyütüyorum; ticari hayatımdaki ikili ilişkilerin verdiği birikimi de kullanarak Uşak’a 5 yılda 5 tane 5 yıldızlı büyük termal otel kazandırma hedefim var, başaracağıma da inanıyorum. Sadece Kayağıl bölgesinde mevcuttaki termal su beş otelin ihtiyacını karşılar durumda” dedi.

TARIM VE GIDA ŞEHRİ; UŞAK

  Uşak ekonomisi için projelerine Tarım ve gıda ile ilgili hedeflerine deyinen Pirinçci; şöyle devam etti;

‘’Şehrimizde bulunan Gedik Piliç bugün tek başına, Uşak’tan yapılan 360 Milyon Dolar ihracatın üçte birini yapıyor. Muratbey gibi diğer gıda alanında üretim yapan firmalarımızın ihracatını da hesaba kattığımızda bu rakam daha artıyor ve yüzde 50’ye yaklaşıyor. Bu durum Uşak iş dünyası ve iş dünyasının daha çok markalaşmaya yönelmesi için önemli bir gösterge. Banaz İlçemizde Sera Organize Sanayi Bölgesinde çalışmaların tamamlanıp faaliyete geçmesiyle şehrimizdeki tarıma yönelme daha da artacak ve Uşak’ı bu alanda iddialı bir konuma getirecektir. Yine iyi bir şehir tanıtımı ile tescilli yöresel lezzetlerimiz lezzetler olan tarhana ve helva gibi ürünlerimizi daha fazla ihraç edilen ürünler haline getireceğiz. Yapılacak bilimsel çalışmalarla, geçmiş yıllarda söz sahibi olduğumuz nohutta yine söz sahibi olmayı amaçlıyoruz. Şu an çörek otunda yakaladığımız başarıyı farklı ürünlerde de yakalamayı amaçlıyoruz. Şehirdeki iş insanlarımızı tarımsal yatırımlara teşvik edeceğiz, böylelikle de şehirde katma değeri yüksek bir alan daha oluşturacağız.’’

UŞAK HAVALİMANINA KAVUŞACAK!

 Uşak ilinin hem ekonomik olarak hem de turizm için en önemli faktörlerden birininde Uşak Havalimanın tekrar faaliyete geçip uçuşların başlamasını gerektiğini belirten Tolga Pirinçci Millet İttifakının iktidarında Milletvekili seçildiğinde ilk hayata geçireceği projelerin başında Uşak Havalimanının açılacağı sözünü verdi.

UŞAK ÜNİVERSİTESİ’Nİ HAK ETTİĞİ VE ŞEHRİMİZE YAKIŞAN KONUMA GETİRECEĞİZ!

 Tolga Pirinçci, peş peşe projelerini açıklarken eğitim ile ilgili projelerinin başında Uşak Üniversitesi ile ilgili hedeflerini aktardı.

Pirinçci‘’Uşak Üniversitesi; fiziki yapılaşma, ülke geneline kolay ulaşım imkanı, barınma yeterliliği bakımından bir çok üniversiteye göre çok iyi durumda olmasına rağmen, görev yapan hocaların ve öğrencilerin mutsuz olması nedeniyle zor bir süreçte. Bugün Uşak Üniversitesi’nde 26 binin üzerinde öğrencimiz, bine yakın da akademisyenimiz var. Elimizde bulundurduğumuz o kadar artıya rağmen, üniversite öğrenci memnuniyetlerinde Uşak’ın son sıralarda olması bizi kahrediyor. Sürekli duyuyoruz ki akademisyenlerimiz üniversite yönetiminin keyfi uygulamalarından, devamlı değişen kriterlerden dolayı şehirden kaçıyor. Şehrin ve şehir siyasetinin üniversiteye bir an önce sahip çıkması ve keyfi uygulamalara engel olması gerekiyor. İnşallah biz bu kötü gidişe dur diyeceğiz ve Uşak Üniversitesi’ni hak ettiği ve şehrimize yakışan konuma getireceğiz’’ dedi.

YENİ ÜNİVERSİTE HASTANESİ!

 Uşak Halkının en büyük probleriminden biri olarak hastane problemi olduğunun altını çizen Pirinçci; konu ile ilgili olarak dikkat çekici hedeflerini söyledi.

 Pirinçci; Önümüzdeki süreçte vizyonumuzu “Büyük Uşak” üzerine kurduğumuzda, şehrin problemlerinin de daha akılcı ve pratik şekilde çözülebileceğine inanıyorum. Bugün Uşak Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yıllık 2 milyona yakın bir poliklinik hizmeti vermekte. Bu hizmet sadece Uşaklılara verilen bir hizmet değil, çevre illere bağlı komşu illerden gelen binlerce insana sağlık hizmeti veriyoruz. Uşak, Ankara’dan hekim ve diğer sağlık çalışanı kadrosu almada küçük şehir olarak görülürken, sağlık hizmeti vermede, yani fiiliyette büyük şehir vazifesi görmekte. Biz “Büyük Uşak” vizyonuyla derdimizi tam anlamıyla anlatabilirsek, ihtiyacımıza göre hekim istihdamımızı da Ankara’dan rahatlıkla isteriz ve de alırız.

UŞAK ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE DAHA BİRÇOK YENİLİĞE ŞAHİT OLACAK!

Uşak önümüzdeki süreçte daha birçok yeniliğe şahit olacak. Tüm bu gelişmeleri şehrin tanıtımına dahil edebilmemiz gerekiyor. Profesyonel bir ekiple, geçmişten gelen ve daha fazla gün yüzüne çıkacağımız değerlerimizi, şehrimize kazandırılan ve yeni kazandırılacak gelişmelerle birlikte bütünleşik hale getireceğiz. Bu sayede de şehriminiz tanıtım potansiyelini ve hedef kitle çeşitliliğini artıracağız.

AdminAdmin