EKONOMİ
Giriş Tarihi : 30-09-2022 21:48   Güncelleme : 30-09-2022 22:08

Uşak Ticaret Borsası Başkan Adayı Sefa Arpacı Projelerini Tek Tek Anlattı!

Sefa Arpacı; ‘’Ticaret Borsası Üretimin Destek Merkezi Olacak’’

Uşak Ticaret Borsası Başkan Adayı Sefa Arpacı  Projelerini Tek Tek Anlattı!

Uşak Ticaret Borsası Başkan Adayı Sefa Arpacı, seçim çalışmalarını devam ettiriyor. Bu kapsamda Başkan Adayı Arpacı, üye işyeri ve paydaş kurum ziyaretlerinde bulundu. Başkan Adayı Arpacı yeni dönemde Uşak Ticaret Borsası’nın birçok sektörde üretimin destek merkezi olacağını ifade etti.

“TİCARET BORSASI ÜRETİMDE BİR MODEL OLACAK”

Uşak Ticaret Borsası’nın daha etkin ve verimli hizmet verebilmesi için her türlü planlamayı yaptıklarını ifade eden Uşak Ticaret Borsası Başkan Adayı Sefa Arpacı, projelerini Uşak Haber Saati’ne açıkladı. Başkan Adayı  Arpacı; ‘’UŞAK TİCARET BORSASI ÜRETİMDE BİR MODEL OLACAK’’ vurgusunu yaptı.

Bölgemizdeki Hayvan üreticilerinin ve çiftçilerinin yetiştirdikleri büyükbaş ve küçükbaş hayvanların değerlendirilmesinde uzun yıllardır  en önemli sanayi tesisi olan Yayla Akar Et Entegre Tesislerinin sahiplerinden olan ve Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı’nın kardeşi olan  Sefa Arpacı 01 Ekim’de (Yarın) yapılacak olan Uşak Ticaret Borsası Başkanlığı seçimlerinde en güçlü adayı olarak görülüyor.

“BORSA GÜÇLENECEK, UŞAK GÜÇLENECEK”

Banaz İlçemizin unutulmaz duayeni Rahmetli Fevzi Arpacı tarafından kurulan ve yıllardır bölgenin kalkınmasında büyük rol alan Yayla Akar Et Entegre Tesislerinin de sahiplerinden olan Sefa Arpacı aynı zamanda  Uşak Ticaret Borsasında Meclis Başkanlığı görevini yürütüyor. Sefa Arpacı konu ile ilgili olarak Üreticilerimizin ve tarımsal girdi sağlayan firmalarımızın tarımsal ekonomiye ve bölge kalkınmasına daha fazla katkı sağlaması için aday olduğunun altını çizdi.

Uşak Ticaret Borsası Başkan Adayı Sefa Arpacı Başkan seçildiklerinde hayata geçirecekleri projelerinden bahsetti. Borsa güçlenecek, Uşak Güçlenecek diyen Arpacı; Uşak Ticaret Borsası üyeleri arasında kaynaşmayı sağlayacaklarını, üyelerin üretiminde katkı sağlayacak eğitimler verileceğini, laboratuvar çalışmalarını hızlandıracaklarını ve borsanın Yurt içi ve Yurt Dışı faaliyetlerine hız vereceklerini belirtti.

Uşak Zahire Pazarında Mescit ve Tuvalet eksikliğini derhal gidereceklerini belirten Başkan adayı Sefa Arpacı; Uşak’tan marka ürünler çıkmasını sağlayacaklarını ve en önemli projelerinden biri olan üreticilerin finansman olarak yardımcı olacaklarını belirtti. Üreticilerin bankalardan en uygun şekilde kredi alabilmeleri için protokoller imzalayacaklarının altını çizdi.

‘ÜYELERE TEŞVİK VE HİBELERDEN FAYDALANMAK İÇİN PROJE UZMANI İSTİHDAM SAĞLANACAK’

Uşak Ticaret Borsası başkanlık seçimlerinde aday olan Sefa Arpacı ‘’Üyelere teşvik ve hibelerden faydalanmak için proje uzmanı istihdam sağlanacak’’ dedi. Bütün tarımsal Sivil Toplum Kuruluşları ile ilişki kurup yeni projeler üretileceğini söyleyen Sefa Arpacı; Ticaret Borsasın görev ve faaliyetleri ilgili olarakta Üyelerin müşterek ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak yine mesleki genel menfaatlerine uygun olarak gelişmesini sağlamak, Üyelerin birbirileri ve halk ile ilişkilerinde dürüstlüğü, güveni hakim kılmak üzere, mesleki disiplin, ahlak ve dayanışmayı korumak, kanunda yazılı hizmet mevzuatı ile yerine getireceklerinin altını çizdi.

Uşak Ticaret Borsası Başkan Adayı Sefa Arpacı, Ticaret Borsası’daki üreticilerin her türlü faaliyetine gerekli olan destekleri sağlayan bir yapıya kavuşacağını dile getirerek; “Üyelerimizin kendi sektörlerinde gelişimlerini sağlayacak, katma değeri yüksek ürünlerin üretimi, pazarlaması, lojistiği başta olmak üzere birçok konuda destek ve eğitimler verilecektir. Bir anlamda Uşak Ticaret Borsası, üreticilerimizin kendilerini geliştirmeleri ve yeniliklerden bilgi sahibi olmaları için her türlü çalışmayı aralıksız bir şekilde yürüten bir kurum olacaktır. Bütün bu çalışmalarla da Borsa güçlenecek, Uşak güçlenecek” açıklamasında bulundu.

Uşak Ticaret Borsası Başkan Adayı Sefa Arpacı son olarak Üyelerinden aldıklarını, üyeler için makine, personel, ekipman gibi bir çok  hizmetle geri döneceğini belirtti. Ayrıca yılda en az 1 kere olmak üzere tüm üyelerinin katılacağı istişare toplantısı yapılacak.  Uşak Ticaret Borsasındaki üyeler fikirlerini, projelerini ve sıkıntılarını dile getirebilecekleri toplantıların her yıl geleneksel olarak yapılacağını vurguladı.

AdminAdmin