SİYASET
Giriş Tarihi : 09-09-2023 12:38

Uşak’ta CHP’nin 100’üncü yılı kutlandı!

CHP’nin 100. yıl kutlamaları dolayısıyla Uşak İl Örgütü Atatürk anıtına çelenk bıraktı.

Uşak’ta CHP’nin 100’üncü yılı  kutlandı!

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 100. Yıl dönümü tüm Türkiye’de olduğu gibi Uşak’ta da kutlanıyor. Bugün Uşak’ta da 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda Atatürk Anıtına çelenk bırakıldı. Akabinde basın açıklaması gerçekleşti.

  CHP’nin kuruluşunun 100. Yıl dönümü münasebetiyle gerçekleşen programda CHP İl yönetimi ve .ok sayıda üye katıldı. Program Saygı duruşu ve  İstiklal Marşının okunmasının ardından Atatürk anıtına çelenk bırakıldı. Yapılan törenin ardından CHP Uşak İl Sekreteri Kadir Uslu basın açıklamasında bulundu.

  CHP Uşak İl Sekreteri Kadir Uslu, basın açıklamasında şunları söyledi: "Değerli Basın Mensupları, Bugün Cumhuriyetimizi kuran, cumhuriyetimiz kadar köklü, Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emaneti Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100. kuruluş yıldönümünü kutlamaktan gurur duyuyoruz. Bir milletin esaretten kurtuluşuna ve bir ülkenin baştan aşağı yeniden kuruluşuna öncülük etmiş bir partinin, mirasını bir asra dayamış bu şerefli demokrasi mücadelesinin parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz."

Uslu, ayrıca CHP'nin tarihçesine ve Türkiye Cumhuriyeti'ne katkılarına vurgu yaparak, "Cumhuriyet Halk Partisi, Atatürk’ün izinde, topraklarımızın kutsallığına ve milletimizin kayıtsız şartsız egemenliğine dayanan Cumhuriyetin asırlık yolculuğuna eşlik etmiş bir partidir. Öyle ki, dünyada 100. yaşına erişmiş sayılı siyasi partiden birisi olma şerefine de sahiptir" dedi.

Törende konuşan CHP Merkez ilçe  Başkanı Uğur Dümen, "Bugün partimize ve Cumhuriyetimize saldırılar 100 yıl önceki karanlık anlayışla artarak devam etmektedir. Her türlü etik değerden uzak bir şekilde; kurumları, halkı, Anayasayı hiçe sayan bir anlayışın yarattığı bu çok karanlık dönemde dahi bize ışık tutan, önderimiz Atatürk’ün çizdiği yoldur" şeklinde konuştu.

Dümen, CHP'nin temel değerlerine vurgu yaparak, "Cumhuriyet Halk Partisi; Cumhuriyetimizin kazanımlarının hedef alındığı, demokratik değerlerin yok sayıldığı ve temel hakların bile yok sayıldığı, her türlü mücadelenin adıdır. Çiftçisinden öğretmenine, gencinden emeklisine kadar herkesin eşit ve onurlu bir yaşam sürdüğü, hukuk kurallarının herkes için geçerli olduğu, kendine yeten bir Türkiye hedefinden 100 yıldır vazgeçmemiş bir partidir" ifadelerini kullandı.

Törende ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi'nin 100. yıl pastası kesildi ve coşkulu bir atmosferde etkinlik sona erdi.

Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye'nin siyasi tarihinde önemli bir yere sahip olan bir parti olarak, 100. yılını coşku ve umutla kutladı. Parti üyeleri, Türkiye'nin geleceğine katkıda bulunmak için çalışmaya devam edeceklerini vurguladılar.

AdminAdmin