GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-12-2022 18:28   Güncelleme : 27-12-2022 18:37

Uşak'ta Yılbaşına Sayılı Günler Kala Hindi Satışları Başladı!

Tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde ve ilimiz Uşak’ta yılbaşı heyecanı başladı.

Uşak'ta Yılbaşına Sayılı Günler Kala Hindi Satışları  Başladı!

Yılbaşı sofralarının vazgeçilmez lezzetlerinden biri de hiç kuşkusuz hindi ve kaz oluyor. Bizde yaklaşan yılbaşı öncesi Uşaklıların sevdiği ve güvendiği Kasap Osman Efe’yi Ziyaret ettik. Hindinin pişirimi ile ilgili bilgiler edindik.

 

 1941 yılından bu yana üç kuşaktır Uşak’ta kasaplık yapan Osman Efe, her yıl olduğu gibi bu yılda geleneği bozmadı ve Yılbaşına özel Hindi satışını sürdürüyor.

Özel olarak bakılan ve yılbaşı öncesi satışa sunulmaya hazırlanan hindiler, Efe Kasabında raflardaki yerini aldı.

 Efe Kasabında yılbaşı hindilerinin satışı başladı... Son dakikaya kalmayın.

 ‘ÇABUK PİŞEN HİNDİ ETİ, KALİTESİZDİR’

 1941 yılından bu yana 3 kuşaktır İlimizde kasaplık yapan Osman Efe hindilerle ilgili bilgiler verdi. ‘’En lezzetli hindi eti, doğal ortamda yetişen hindinin etidir’ diyen Osman Efe Dişi Çabuk Pişen hindinin eti kalitesidir uyarısında bulundu. Hindi etinin daha yumuşak olduğunu ve geç piştiğini belirten Osman Efe,   Ürünlerin “Helal” sertifikasına sahip olduğunu ve islami koşullara uygun olarak kesilen hayvanlardan elde edildiğinin altını çizdi.

Osman Efe ayrıca şu bilgileri verdi; ‘’Ürünlerimiz tamamen yerli besi hayvanlarından elde edilmektedir. Efe Kasabı olarak 82 yıldır tecrübemiz ile Uşaklıların hizmetinizdeyiz. Hindi eti şuan balıktan da ve kırmızı etten de daha ucuz’’

 Yıllardır  İslice Mahallesi Adaş Sokak. No 7b, adresinde Uşaklılara kasaplık hizmeti veren Efe Kasabında Yılbaşına özel siyah köy hindisi kesimi ve satışı başladı. Ayrıca yine yılbaşına özel yöresel Kaz kesimi ve satışı da başladı. Efe Kasabında Olağanüstü yerel ürün ve kapsamlı yöresel gıda geniş yelpazesiyle herkes kendi zevkine göre bir şey bulunmaktadır.

 

 

AdminAdmin