GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-02-2023 23:38

Uşak’tan Deprem Bölgesine 163 Bin 767 Battaniye Gönderildi!

Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ve Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş ile Uşak'tan bölgeye gönderilmek üzere toplanan yardımların tırlara yüklendiği Kalfa Spor Salonu'na giderek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Uşak’tan Deprem Bölgesine 163 Bin 767 Battaniye Gönderildi!

Vali Ergün, incelemelerinin ardından deprem bölgesine gönderilmek üzere hazırlanan battaniyelerin yüklü olduğu kamyon ve tır konvoyunu uğurlamak için Uşak Organize Sanayi Bölgesine geçti.

Burada toplanan yardımlar ve hazırlanan yardım araçları hakkında, Vali Ergün basın mensuplarına yaptığı açıklamada deprem bölgesine arama kurtarma ekibi ve araç desteği göndermeye devam ettiklerini belirtti.

Dünden bu yana çeşitli kurumlardan 47 araç ile 249 personel, kamu kurumlarına ve özel sektöre ait 20 iş makinesini bölgeye sevk ettiklerini ifade eden Vali Ergün, "Mevsimin kış olması nedeniyle bölgede barınma ve ısınma öncelikli ihtiyaç. Bu yüzden Uşak olarak bizden en büyük beklenti battaniye. Dün bütün battaniye üreticilerimizle bir araya geldik. Şu anda battaniye fabrikalarımız bütün üretimlerini deprem bölgesine gönderilmek üzere gerçekleştirmektedir. Fabrikalarımız, deprem bölgelerine yardım amaçlı battaniye göndereceklere battaniye üretiyor. An itibarıyla 163 bin 767 battaniye 40 tır ile Uşak’tan yola çıktı. Burada şu anda 10 tır daha yola çıkmak üzere bekliyor. Bugün bölgeye sevk edilen 50 bine yakın battaniye ile bu sayı 200 bini aşmış olacaktır." dedi.

Battaniye yardımının yanında Uşak’ta dün afet bölgesi için yoğun kan bağışı yapıldığını, bugün itibarıyla kan alımını durdurduklarını, ihtiyaç olması halinde vatandaşlara yeniden bilgilendirme yapılacağını dile getiren Vali Ergün, “Battaniye, kan bağışı ve diğer malzeme yardımlarıyla birlikte ilimizde nakdi yardımlar da devam etmektedir. Şu ana kadar Uşak Valiliği acil yardım hesabına toplamda 4 milyon 319 bin lira gelmiş durumda. Ben hayırsever hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum. Çok duyarlılar. Aynı zamanda kentimizdeki nakliyecilerimize çok teşekkür ediyorum. Hepsi toplanan malzemeleri bölgeye ücretsiz götürmek için sıraya girdiler." dedi.

Vali Ergün, konuşmasının sonunda depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileyerek enkaz altında kalan vatandaşlarımızın da bir an önce kurtarılmaları temennisinde bulundu.

AdminAdmin